Reference a příběhy

Věříme, že minulost je naší nejcennější lekcí a zkušeností. Proto zpracováváme životní příběhy restitučních rodin a uchováváme je pro další generace.

Co o nás říkají restituenti

Libuše Plchová

Spolek My restituenti je transparentní, vážím si i jejich lidského přístupu a férového jednání. Dokáže opravdu pomoci.

Eva Warausová

V roce 2019 jsem využila nabídku bezplatného prověření mého nároku. Zjistilo se,  že při vypořádání došlo k chybě a ne malé. A navíc, že jde ještě tato chyba řešit.

Mariana Novotná Nachtigallová

Spolek nám pomohl uvědomit si, že existuje právní cesta, jak se domoci vyšších náhrad. Bez profesionální pomoci a podpory spolku bychom tuto cestu sami nikdy nevyšlapali.

Petr Kotek

Několik let jsem se pokoušet dopátrat, co se stalo s naším rodinným majetkem, ale bez úspěchu. Když jsem narazil na tento spolek, mnoho šancí jsem tomu nedával. O to víc mě pak překvapilo, co všechno se jim podařilo zjistit. Navedli mě na správnou cestu a teď, po tolika letech, se proces konečně začíná znovu hýbat. 

 

Ing. Arch. Jakub Volka

Dlouho jsem hledal organizaci, které bych věřil. Spolek My restituenti se mnou od začátku jednal na rovinu, bez okolků a komunikaci jsme stavěli na vzájemné důvěře. Kvituji i jejich transparentní podmínky a především čas, který věnovali mému případu. Prošli se mnou veškeré právní dokumenty a vše mi vysvětlili lidsky a srozumitelně. Kdybych nevyužil služeb spolku, tak mi by celý tento proces trval mnohem déle a kdo ví, jestli bych se k tak komplexním informacím vůbec sám dopracoval.  

 

Příběhy restituentů